ثبت شرکت در سوریه

برای کسب و کار خود اگر نیاز به ثبت شرکت در سوریه دارید ما در دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی در کوتاه ترین زمان به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید به درست ترین شکل ثبت شرکت در سوریه را به انجام برسانید.

مراحل ثبت و راه اندازی شرکت در سوریه

مراحل ثبت و راه اندازی شرکت در دمشق حلب و سایر استان های سوریه را با مناسب ترین هزینه در این صفحه برای شما شرح داده ایم. ما آماده ارائه خدمات کامل در زمینه های مختلف تجاری در کشور سوریه هستیم.

میتوانید برای ثبت شرکت در سوریه ، ثبت شرکت در دمشق ، ثبت شرکت در حلب با ما از بخش تماس با ما یا سایر روش های ذکر شده ارتباط برقرار کنید

 

ثبت شرکت در سوریه

ثبت برند و نام تجاری در سوریه

دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی توسط مشاوران اقتصادی خود با آسان نمودن مراحل ثبت برند و نام تجاری در کشور سوریه برای شما کارفرمایان و تجار گرامی امکان شروع کسب و کار در سوریه(دمشق ، حلب و …) را به راحتی فراهم آوریم. شما را در پیشبرد کسب و کارتان و ثبت برند مورد نظرتان یاری کرده و به اوج برسانیم. در این مطلب بطور کامل جوانب ثبت برند و ثبت نام تجاری را بررسی نموده و خدمت شما ارائه خواهیم کرد.با ما همراه باشید :

اهمیت ثبت شرکت در سوریه و توجیه اقتصادی آن

ثبت شرکت در سوریه : یکی از بازارهای صادراتی بکر کشور سوریه است. به دلیل مجاورت کشور سوریه با مدیترانه ، کشور سوریه فرصت بسیار مناسبی جهت ورود به بازارهای جهانی است و میتوان سوریه را به عنوان یک هاب در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا نظر گرفت.

جایگاه کالاهای ایران و لزوم ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در سوریه

کشور سوریه با جمعیت ۲۰ میلیون نفر و با توجه به افزایش جمعیت روز افزون به دلیل مهاجرت معکوس بعد از جنگ خود نیز به عنوان یک مقصد بالقوه جهت کالاهای تولید ایران به شمار می رود. به این ترتیب ثبت شرکت در سوریه لزوم گسترش فعالیت اقتصادی در این کشور است.

لزوم ثبت شرکت در سوریه و شروع فعالیت های اقتصادی

به دلیل شرایط خاص کشور ایران و سوریه ( شرایط تحریمی) تجارت با سوریه دارای چند پیش شرط ضروری است که در وهله ی اول می توان به ثبت شرکت در سوریه اشاره کرد.

ثبت شرکت در سوریه

ثبت شرکت در سوریه به خصوص برای کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند و یا شرکت هایی که محصول آنها از جنس خدمات و پیمانکاری می باشد از ضروریات کشور سوریه است.

شخصیت حقوقی در بخش دولتی و خصوصی سوریه

و نکته ای که شرکت های ایرانی بایستی به آن توجه کنند این است که در بین بخش دولتی و خصوصی سوریه؛ داشتن شخصیت حقوقی در کشور سوریه از ابتداییات و ضروریات می باشد؛ بخصوص اینکه این کشور قراردادها و بندهای حقوقی و پیگیری های قضایی را بسیار جدی دنبال می کنند.

دریافت مالکیت ۱۰۰ درصدی پس از ثبت شرکت در سوریه

برای ثبت شرکت در سوریه نیاز به یک شریک سوریه ای می باشد اما این امکان برای اشخاص ایرانی وجود دارد که شرکت خود را با ۹۹% مالکیت برای خود و عدم اختیار شریک سوریه ای در هیچ یک از تصمیمات شرکت به ثبت برساند.

وجود این شریک سوریه ای تا زمانی الزامی است که اقامت تجاری کشور سوریه را اخذ نمایید و بعد از آن مالکیت ۱۰۰% شرکت در اختیار خودتان می باشد.

ثبت و راه اندازی شرکت در سوریه توسط دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

ساده ترین راه ثبت شرکت در سوریه آن است که با تحویل پاسپورت خود به تیم حقوقی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی موافقت نامه های شما اخذ می گردد و پس از آن با تنظیم وکالت نامه به تیم حقوقی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی سجل تجاری شرکت شما در کمترین زمان اخذ می گردد.

ثبت ارزان شرکت در سوریه و دمشق

برای ثبت شرکت ارزان در سوریه و همچنین ثبت شرکت با کمترین زمان در سوریه و مراحل ثبت شرکت در سوریه که شامل ( موافقت نامه امنیتی ، سجل تجاری ، کارت بازرگانی و اقامت تجاری ) دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی میتواند تمام خدمات ثبت شرکت و برند تجاری در سوریه را به شما ارائه دهد.

ثبت شرکت در سوریه

لزوم ثبت شرکت و برند تجاری چیست؟

تنها انتخاب یک نام بعنوان شرکت و برند باعث این نمی شود که شخص دیگری از نامی که انتخاب کرده اید استفاده نکند، اگر می خواهید از نامی که برای شرکت خود انتخاب کرده اید محافظت کنید می بایست اقدام به ثبت برند نمایید که کلیه مسائل مربوط به ثبت برند در سوریه و ثبت شرکت در سوریه را ما برای شما انجام خواهیم داد.

سوریه بستر مناسب برای ثبت شرکت و برند

دمشق یک بستر مناسب برای سرمایه گذاری خارجی می باشد. با توجه به اینکه کشور سوریه همسایه با ایران است سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دمشق می تواند یک فرصت طلایی باشد. دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی ارائه کننده خدمات ثبت برند و شرکت در کل کشور سوریه می باشد و در این راستا تماما به پشتیبانی از سرمایه گذاران برای شروع و پیشبرد کسب و کار در دمشق یاری می رساند.

ثبت شرکت و برند تجاری در سوریه ساده تر از گذشته

ما در دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی در نظر داریم تا با آسان نمودن مراحل ثبت و راه اندازی برند و شرکت برای شما کارفرمایان گرامی امکان شروع کسب و کار در سوریه را به راحتی فراهم آوریم. شما را در پیشبرد کسب و کارتان یاری کرده و به اوج برسانیم.

ثبت شرکت و برند تان را در سوریه به دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی بسپارید

اگر به فکر سرمایه گذاری در سوریه هستید، اگر قصد حمل و نقل به سوریه را دارید و یا در فکر اخذ نمایندگی در سوریه می باشید، دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی این کار را برای شما انجام می دهد و راه اقتصاد سوریه را به روی شما باز خواهد کرد. ما در دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی خدمات متعددی ارائه میدهیم و راه صادرات به سوریه را به روی شما باز خواهیم کرد.

لزوم افزایش سرمایه گذاری در سوریه

به گزارش مختصصان دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی ، در چند سال اخیر که کشور سوریه با تروریسم بین‌المللی مواجه شده است، روابط دو کشور ایران و سوریه از جنبه منافع سیاسی – امنیتی پررنگ‌ تر دیده می‌شود.

بررسی‌ های آماری نشان می‌دهد در گذشته‌ روابط دو کشور علاوه‌بر سیاست، در زمینه‌های اقتصادی بسیار بزرگ تر از وضعیت فعلی بوده است و میزان صادرات ایران به سوریه در سال ۸۹ بیش از نیم‌میلیارد دلار (۵۱۶ میلیون دلار) بوده که این میزان با کاهش ۶۶ درصدی در سال ۹۸ به ۱۶۲میلیون دلار رسیده است. این امر لزوم سرمایه گذاری و پتانسیل صادرات و واردات بین دو کشور را نشان می دهد.

نحوه ثبت شرکت در سوریه

قوانین مالیاتی

سیستم مالیات بردرآمد سوریه، به طور کلی در دو دسته کلان طبقه بندی میشود:

۱ -مالیات بر درآمد شرکت های صنعتی، تجاری و غیرتجاری.
تمامی شرکت های فعال در سوریه، از جمله شرکت های خارجی مکلفند نسبت به پرداخت هرگونه درآمد که منبع آن فعالیتهای تجاری و یا غیرتجاری در کشور سوریه می باشد، اقدام نمایند.
معمولا میزان مالیات شرکتها در کشور از ۱۰ درصد آغاز می شود و نهایتا تا ۴۵ درصد افزایش مییابد.

۲ -مالیات بر حقوق و دستمزد
معمولا میزان مالیات بر حقوب و دستمزد، در سوریه از ۵ درصد آغاز می شود و نهایتا تا ۵/۱۲ درصد افزایش می یابد. همه افراد فعال در سوریه از جمله کارگران و کارمندان خارجی، که میزان دریافتی آنها از یک حد مشخصی کمتر   نمی باشد، مکلف به پرداخت مالیات هستند. مالیات بردرآمد شامل حقوق پایه، اضافه کار و پاداش می شود.

قانون مالکیت

بر اساس اصل ۱۴ قانون اساسی این کشور، مالکیت سه نوع میباشود و حدود آن را قانون تعیین میکند:

۱ – مالکیت ملی:
شامل منابع طبیعی و اموال عمومی و تأسیسات و سازمانهای ملی شده یا سازمانهایی است،که توسط دولت ایجاد میشود و بهره برداری و مدیریت آنها در جهت مصالح عمومی به عهده دولت است. آحاد ملت موظف به حراست از آنها میباشد.

۲ – مالکیت عمومی:
شامل اموال سازمانهای عمومی و حرفه‌ای، واحدهای تولیدی و جمعیت‌های تعاونی و سایر سازمان‌های اجتماعی میباشد. حفظ و حمایت از این اموال را قانون تضمین میکند.

۳ – مالکیت خصوصی:
شامل اموال خصوصی افراد میباشد و نقش آن در اقتصاد کشور و در چارچوب برنامه توسوعه اقتصادی توسوط قانون تعیین میگردد.
نحوه استفاده از این اموال نباید بر خالف مصالح جامعه باشد.
بر اساس اصل ۱۵ قانون اساسی، سلب مالکیت خصوصی جز در مورد تأمین منافع عمومی، ممنوع است و در این صورت نیز باید غرامت به طور عادله و طبق قانون پرداخت شود.

مصادره عمومی اموال ممنوع بوده و مصادره اختصاصی اموال تنها به موجب حکم مقامات قضایی ممکن خواهد بود.
همچنین مصادره اختصاصی به حکم قانون و با پرداخت غرامت عادلانه جایز است.

اما نکته ی مهمی که در این مقاله به آن میپردازیم قانون سرمایه گذاری است.

قانون سرمایه گذاری در سوریه

این قانون در خصوص سورمایه گذاری‌های شهروندان سوری مقیم و غیرمقیم و اتباع کشورهای عربی و خارجی در چارچوب طرح‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور قابل اجرا می‌باشد.

احکام این قانون درخصوص طرح‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی مورد تأیید شورای عالی سرمایه‌گذاری در زمینه‌های ذیل قابل اجرا می‌باشد:

زمینه ها ی:
طرح‎های کشاورزی (گیاهی یا دامی) از جمله طرحهای ساخت تولیدات کشاورزی
 طرح‎های صنعتی بخش‎های خصوصی و مشترک (اشتراک بخش خصوصی و دولتی)
طرح های حمل و نقل
طرح‎هایی که با تصمیم شورا مشمول این قانون میگردد.
جهت اعلام موافقت با طرح‎های فوق الذکر، موارد ذیل میبایست لحاظ گردد.

 طرح میبایست در راستای اهداف برنامه توسعه کشور باشد.
طرح حتی المکان از منابع داخلی قابل دسترس در اقتصاد ملی استفاده کند.
در افزایش درآمد ملی و فرصتهای شغلی سهیم باشد.
موجب افزایش صادرات و سامان بخشیدن به واردات گردد.
 از ماشین آلات و فناوری نوین و متناسب با نیازهای اقتصاد ملی استفاده کند.
مهم ترین عناوین این قانون
ارزش اقالم ثابتی که قرار است در طرح مورد استفاده قرار گیرد از قبیل (ماشین آلات، ابزار، تجهیزات، دستگاهها، خودروهای ویژه طرح و سایر وسایل
تولیدی که منحصراً برای طرح از خارج خریداری شده است) نباید از ۱۰ میلیون لیر سوری کمتر باشد. این رقم توسط شورای وزیران قابل اصلاح است.

 طبق اصل ۱۱ این قانون، طرح‎هایی که مجوز احداث دریافت مینمایند، طبق مفاد این قانون حق وارد کردن اقالم ذیل را خواهند داشت:

تمام نیازمندیهای طرح به ماشین‎ آلات و دستگاه‎ها و تجهیزات و خودروهای مورد نیاز و اتوبوس و مینی‎بوس و سایر اقلام لازم  برای اجرا یا توسعه یا مدرنیزه کردن طرح
خودروهای سرویس دهی سیاحتی
مصالح و اقلام لازم برای راه اندازی طرح
سرمایه گذار میتواند برای طرح خود، مطابق مقررات معمول در بانک‌های کشور  از پول رایج محلی( با ضمانت سپرده های خصوصی خود ) از بانک استقراض  کند.

سرمایه گذاران سوری مقیم خارج و سرمایه گذاران تبعه کشورهای عربی و خارجی مجازند پنج سال پس از پایان یافتن مدت سرمایه‌گذاری در طرح، ارزش خالص سهم خود را به صورت ارز و براساس ارزش فعلی طرح در تاریخ انصراف و مطابق دستورالعمل‎های اجرایی شورا در این خصوص به خارج عودت دهند.

سود و بهره ای که عاید سرمایه خارجی سرمایه گذار میگردد، همه ساله طبق احکام این قانون قابل ارسال به خارج است.

سرمایه‎گذاران اتباع کشورهای عربی یا خارجی، میتوانند دارایی های سرمایه گذاری شده خود در طرح های تصویب شده را نزد موسسه عربی تضمین سرمایه گذاری یا هر موسسه دیگر با اخذ موافقت از ارگان دست اندرکار بیمه نماید.

مراحل راه اندازی کار تجاری( کسب و کار)

آغاز فعالیت یک شرکت در سوریه نیازمند طی مراحل ۸ گانه و ارایه مستندات مورد نیاز به ادارات دولتی از جمله اداره ی مالیات و اداره ی تامین اجتماعی این کشور است.

مراحل ثبت شرکت جدید در سوریه در جدول زیر ارایه شده است.

 

شماره مرحله عنوان مرحله مدت زمان لازم هزینه های لازم
اول کسب مجوز همسر برای ترک کشور یک روز بدون هزینه
دوم تقاضای رزرو نام شرکت در وزارت تجارت داخلی و حفاظت از مصرف کننده ۷ روز ۳۰ پوند سوریه
سوم افتتاح یک حساب بانکی برای شرکت، ثبت نام مالیات و خرید تمبر
در اداره مالیاتی وزارت امور مالی
۳ روز ۰.۴ درصد سرمایه(هزینه مهر،  ۰.۵ درصد هزینه مهر (اداره مالیات محلی) +۲۰ پوند سوریه (رسید تمبر)
چهارم چاپ شرکت نامه یک روز (همزمان با مرحله ۲) ۴۰۰۰ پوند سوریه به ازای هر صفحه
پنجم واریز سرمایه اولیه شرکت به حساب بانکی یک روز (همزمان با مرحله ۲) ۱۰۰۰ پوند سوریه
ششم ارائه کپی مدارک امضا شده الزامی به اداره ثبت شرکت ها یک روز ۱۰۰۰۰ پوند سوریه
هفتم ثبت نام در اداره تامین اجتماعی یک روز ۲۰ پوند سوریه
هشتم ساخت مهر شرکت ۳ روز ۲۲۵۰ پوند سوریه

 

قوانین گمرکی

دولت سوریه در موارد ذیل، اجازه ورود موقت کالا از سایر کشورها بدون پرداخت مالیات را اعطا مینماید:

۱ -پروژه‌های خارجی:

یک شرکت خارجی مجری پروژه در سوریه، میتواند برای تکمیل پروژه‌های مورد نیاز سوریه اقدام به واردات تجهیزات یا کالای مورد نظر نماید، مشروط بر اینکه پس از خاتمه کار آن تجهیزات یا کالا را Re-Export نماید .
۲ -سازمانهای بین المللی:

این سازمانها میتوانند اقدام به واردات تجهیزات یا وسایل مورد نظر نمایند، مشروط بر آنکه آن تجهیزات یا وسایل Export-Re گردد.

۳ -توریست:

افرادی که به عنوان توریست به سوریه سفر مینمایند، میتوانند برای تردد از وسایل نقلیه شخصی به مدت ۳ ماه و با قابلیت ۱ ماه تمدید استفاده نمایند.

۴ -نمایشگاههای تجاری:

شرکت کنندگان در این نمایشگاه میتوانند کالاهای خود را برای بازدید بدون پرداخت مالیات، به سوریه وارد نمایند مشروط بر آنکه در خاتمه تمامی کالاها Export-Re گردند.

۵ -کارخانجات:

کارخانجات فعال در سوریه میتوانند مواد خام مورد نیاز خود را بدون پرداخت مالیات وارد این کشور نمایند، مشروط بر اینکه با هدف صادرات محصولات خود در این کشور فعالیت نمایند.

برخی کاالهایی که واردات آنها به این کشور ممنوع است:
 • مواد مخدر

• اسلحه
• برخی مواد غذایی فرآوری شده، به جز کنسرو ماهی و آن دسته از مواد غذایی که مشمول پیمان گفتا (GAFTA) هستند.
• مواد خام برای تهیه لوازم آرایشی
• مشروبات الکلی و تنباکو (تنها دولت سوریه میتواند مشروبات الکلی و تنباکو را برای فروش به بازارهای داخلی وارد نماید).

لازم به ذکر است این کشور تعداد اقلام فهرست کالاهای ممنوعه را در مورد کشورهای عضو گفتا کاهش داده است.

برای ثبت اطلاعات تجاری و مشاوره کسب و کار در سوریه از آدرس زیر اطلاعات خود را ثبت کنید :

www.ISeconomy.Com

آدرس سایت رسمی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

Www.tradetejarat.com

باتوجه به تکمیل شدن ظرفیت کانال یک و دو و سه دفتر اقتصادی حلب سوریه لذا لینک کانال چهارم را خدمتتان ارسال می نماییم

https://chat.whatsapp.com/BofZWXlu1oi1kLyaoBKkij

آدرس کانال تلگرامی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

https://t.me/Iransyriaeconomy