صادرات به سوریه از ایران طی سال‌های اخیر با کاهش چشمگیری روبرو بوده است که انتظار میرود با بهبود روابط اقتصادی و حل موانع موجود در راه صادرات به کشور سوریه نرخ صادرات به سوریه افزایش پیدا کند.

تجار برای تجارت با سوریه و صادرات به سوریه نیازمند آمارهای تجاری و اقتصادی از روند و میزان صادرات به سوریه و لیست کالاهای صادراتی به سوریه هستند، این آمار سبب کاهش ریسک تجاری و افزایش آگاهی از نیاز بازار سوریه برای صادرات میشود.

در این مطلب آمار واردات و صادرات ایران به سوریه در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۱ که سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر نموده است بصورت فایل اکسل در اختیار شما قرار داده شده است و همچنین به بررسی :

  • میزان صادرات ایران به سوریه در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۱
  • میزان صادرات برحسب گروه های کالایی
  • میزان صادرات زیر گروه های کالایی با بیشترین صادرات
  • میزان صادرات ایران به سوریه در بین سایر کشورها
  • میزان واردات ایران از سوریه در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۱
  • میزان واردات ایران از سوریه در بین سایر کشورها

و جزئیات دیگری که می تواند راهنمای صادرات به سوریه برای شما باشد، خواهیم پرداخت.

صادرات ایران به سوریه در ۱۲ماه سال ۱۴۰۱ بر اساس آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران

 

میزان ارزش صادرات ایران به سوریه در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۱

سال صادرات(از ایران) نام کشور ارزش (دلار)
۱۴۰۰ سوریه  ۲۱۸ میلیون دلار
۱۴۰۱ سوریه  ۲۴۳ میلیون دلار

بر اساس آماری که گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده است، میزان صادرات ایران به سوریه در ۱۲ ماهه اول سال ۱۴۰۱ به ارزش ۲۴۳میلیون دلار بوده است. که این آمار نسبت به سال ۱۴۰۰ در مدت مشابه که حدود ۲۱۸ میلیون دلار بوده حدود ۱۱.۴ درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است.

میزان صادرات ایران به سوریه در بین سایر کشورها

کل صادرات ایران در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۱ به میزان ۵۳ میلیارد دلار بوده است که صادرات به کشور سوریه در بین صادرات ایران به سایر کشورها در رتبه ۱۷ جدول صادرات ایران را دارا میباشد.

واردات ایران از سوریه در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۱ بر اساس آمار رسمی گمرک

 

میزان ارزش واردات ایران از سوریه در ۱۲ماهه سال ۱۴۰۱

سال واردات (به ایران) نام کشور ارزش (دلار)
۱۴۰۰ سوریه ۳۰ میلیون دلار
۱۴۰۱ سوریه ۲۸.۵ میلیون دلار

بر اساس آماری که گمرک جمهوری اسلامی ایران منتشر کرده است، میزان واردات ایران از سوریه در ۱۲ماهه اول سال ۱۴۰۱ به ارزش ۲۸.۵میلیون دلار بوده است. که این آمار در مدت مشابه نسبت به سال ۱۴۰۰ که حدود ۳۰میلیون دلار بوده است حدود ۵درصد کاهش نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه داشته است.

میزان واردات ایران از سوریه در بین سایر کشورها

میزان کل واردات ایران در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۱ به میزان ۵۹ میلیارد دلار بوده است که واردات از کشور سوریه در بین واردات ایران از سایر کشورها در رتبه ۵۳ جدول واردات ایران قرار دارد.

 

ضمن عرض ادب و احترام به کلیه عزیزان تجار و سرمایه گذاران و علاقمندان به بازار کشور سوریه ، موارد ذیل به حضور ارسال میگردد

۱-رسالت اصلی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی شناساندن بازار سوریه و خاصا شهر حلب بدون هرگونه استفاده مادی میباشد و از آنجا که هزینه های این دفتر از طرق مختلف تامین میشود لذا هرگونه مشاوره اقتصادی و تجاری از سوی این دفتر کاملا رایگان و بدون دریافت هرگونه وجهی میباشد و این موضوع را وظیفه خود در برابر شهدای مدافع حرم که مظلومانه و غریبانه در این سرزمین شهید شده اند و هدیه ای است به روح پرفتوح شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز .

۲-مسول و کارشناسان این دفترچندین سال میباشد در کشور سوریه و شهر حلب مستقر میباشند و لذا هرگونه اعلام نظر و ارایه مطلب از داخل کشور سوریه به عزیزان ارسال میگردد

۳-با توجه به حجم بسیار بالای پیام ها و درخواست ها و متاسفانه نبود رایزن بازرگانی رسمی از سوی دولت ایران در این کشور و همچنین محدودیت نیروی انسانی این دفتر پیشاپیش از اینکه روزانه فقط اخبار اقتصادی و چکیده مناقصات خدمتتان ارسال میگردد عذر میخواهیم ، لیکن کلیه سوالات در اسرع وقت جواب داده میشود

راه های ارتباطی با دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

آدرس درگاه ثبت اطلاعات تجار و بازرگانان در دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

www.iseconomy.com

 

آدرس سایت رسمی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

www.tradetejarat.com

 

برای دسترسی سریعتر به محتوای سایت عضو کانال ما شوید

درصورت تکمیل بودن یک گروه واتس اپ میتوانید روی سایر گروه ها بزنید(محتوای گروه ها مشابه هم و همزمان بروز میشوند.لطفا فقط در یک گروه عضو شوید)

 

آدرس کانال تلگرامی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

https://t.me/Iransyriaeconomy