سر خط خبرهای روز شنبه مورخه ۲۹ آذر ماه۱۳۹۹ برابر با ۱۹-دسامبر-۲۰۲۰

 در چهارمین سالگرد آزاد سازی حلب ، فروش شرکت دولتی باتری‌های سوریه بیش از ۳۷۷ میلیون لیر سوریه ، شروع تولید شمش سرب ، مرمت کوره های ذوب با تخصص ملی.(سوریه با توجه به کمبود انزژی الکتریکی که دارد مردم برای روشنایی خونه‌ها شون به سمت انژری خورشیدی وباتری های آبی با استفاده از اینورتر لذا سرمایه گذاری در این بخش فرصت تکرار نشدنی و قانون سرمایه گذاری شامل پروژه های باتری سازی می شود)

مدیرکل شرکت باتری و گازهای مایع سوریه در حلب ، مهندس مدحت بولاد ، توضیح داد که سود شرکت در سال ۲۰۱۸ بالغ بر (۲۳،۶۳۷،۰۰۰) لیر بود ، در حالی که سود سال ۲۰۱۹ بالغ بر (۹۹،۱۵۲،۰۰۰) بود ،  جایی که سود برنامه ریزی شده تا ۳۰/۱۱/۲۰۲۰ به ۲۰۰ میلیون لیر رسید ، در حالی که فروش کل (۳۷۷،۸۲۰،۳۵۵) لیر بود.

مدیر کل شرکت باتری های سوریه اضافه کرد که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ ، تولید دستی باتری های مایع آغاز شد و مقداری باتری تولید شد که علاوه بر معرفی مواد نیمه تمام (اکسید – سرب – سیاه آماده) به لیست فروش شرکت ، درآمد اضافی برای این شرکت ایجاد کرد که منجر به برای افزایش ارزش افزوده و افزایش سود حاصله به عنوان یک مرحله موقت تا زمانی که شرکت به طور خودکار شروع به کار می کند برای تعمیر خطوط تولید از بین رفته یا ایجاد خطوط جدید برای باتری های بسته ، ودنبال پیشنهاداتی است که شامل تعمیر خط مونتاژ باتری قدیمی با لوازم جانبی و بخش های مکمل لازم ، تعمیر دستگاه آسیاب اکسید سرب اتوماتیک ، علاوه بر تأمین کارخانه ذوب خودکار باتری های فرسوده با تجهیزات پردازش مواد زائد جامد ، مایع و گاز حاصل از تولید مواد اولیه از سرب خالص و عاری از ناخالصی برای تولید باتری های مطابق با مشخصات بین المللی.

همچنین قراردادی برای تأمین سه خط منعقد شده است ، خط اول برای بازیافت باتری با ظرفیت تولید ۵۰۰۰ تن در سال ، خط دوم برای تولید باتری های MF و D-C و خط آخر برای باتری های لیتیوم.

(منبع سایت خبری روزنامه الجماهیر)

 1. اتاق بازرگانی حلب : به زودی برج تجاری حلب و بازار الخالدیه راه اندازی می شوند.(فرصت سرمایه گذاری)

آقای عامر حموی ، رئیس اتاق بازرگانی حلب از خانم مهندس (ربى تاج الدین) ، مدیر شعبه منطقه شمالی شرکت دولتی مطالعات مهندسی  استقبال نمود

 و توضیحاتی را در مورد ایده اتاق برای راه اندازی نام (برج تجاری حلب) در ساختمان معروف (هتل امیر) و تبدیل تعدادی از طبقات به دفاتر تجاری به وی ارائه داد.  و تهیه اتاق های کنفرانس و یک رستوران پانوراما برای تحقیق  بازده مالی مناسب برای اتاق و دستیابی به خدمات عالی و مهم برای جامعه بازرگانی ،و حرکت چرخ اقتصادی در حلب و گشودن بازارهای جدید برای محصولات و کالاهای سوریه.

“بازار الخالدیه “را به مهندس تاج الدین ارائه داد تا بازار ویژه ای برای فروش مصالح ساختمانی و بازسازی ، از جمله مصالح (مبلمان – سیمان – سرامیک – لوازم بهداشتی – تجهیزات الکتریکی … و غیره) باشد تا بتواند به نحو که میتوانند از بازار سرمایه گذاری کند.  که بشکل دو طبقه تشکیل شده است ، هر سالن حدود ۱۰۰ متر مربع است که انتظار می رود بازار شامل ۸۰ سالن تجاری باشد.

مهندس تاج الدین آمادگی خود را برای ارائه مطالعه لازم پس از دریافت نقشه های موجود در اتاق که قبلاً در ساختمان هتل “امیر” و در “بازار الخالدیه “مورد استفاده شده و سرمایه گذاری قرار گرفته بود ، ارائه داد تا مطالعات لازم نیز بر این اساس تهیه شود.

 در این جلسه تعدادی از اعضای هیئت مدیره اتاق حضور داشتند

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. کنسولگری فیلیپین در حلب به هیئت مدیره اتاق بازرگانی حلب تبریک می گوید.

آقای محمد عامر حموی ، رئیس اتاق بازرگانی حلب ،  از آقای (وسیم نعناعه) ، سرپرست کنسولگری فیلیپین در حلب پذیرایی کرد که رئیس و اعضای هیئت مدیره اتاق را به خاطر وظایف جدید خود تبریک گفت.

 در طول جلسه ، گفتگو در مورد روابط خوب فیلیپین و سوریه صحبت شد ، زیرا النعناعه به درک فیلیپین از نقش سوریه در جنگ علیه آن اشاره کرد و در هر تصمیمی که علیه آن در سازمان ملل یا سازمان‌های وابسته به آن اتخاذ شد ، علیه سوریه رأی نداد و سفارت آن در دمشق در طول جنگ جهانی علیه سوریه   بسته نشد. 

آقای الحموی به نوبه خود با ابراز خوشحالی و تشکر از آقای النعناع برای این دیدار ، از نقش دوستانه فیلیپین و موضع قوی و حمایتی آن در حمایت از سوریه و از نظر اقتصادی و سیاسی قدردانی کرد.

در این جلسه تعدادی از اعضای هیئت مدیره اتاق حضور داشتند.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. مدیر خدمات حلب قدیم : بازسازی آثار باستانی ، گردشگری و اقتصادی در حلب قدیمی.(فرصت سرمایه گذاری)

شهر قدیمی حلب در نتیجه جنگ تروریستی به شدت آسیب دید و با هدف از بین بردن آثار تاریخی آن به شدت آسیب دید ، اما به لطف بخشنامه های رئیس جمهور ، دولت پشتیبانی لازم را برای بازسازی این بناهای تاریخی ارائه داد ، تا تمدن دوباره به وجود آید.

مهندس احمد الشهابی ، مدیر شهر قدیمی در شورای شهر حلب ، توضیح داد که ، بلافاصله پس از آزادسازی ، انجام کارهای اوژانسی در خیابان های اصلی و فرعی شهر قدیمی انجام شد ، زیرا کار شامل انتقال قلوه سنگ ها و مرتب سازی سنگ ها بود که بعداً در بازسازی حلب قدیمی استفاده می شود ، با اشاره به اینکه ، با حمایت دولت و پیگیری از فرمانداری حلب و شورا شهر حلب به دلیل اهمیت اقتصادی آنها پروژه هایی را برای بازسازی محورهای اصلی اجرا کرده است ، از جمله خیابان” طلعت البنک “، “خیابان المتنبی” و “باب النصر ” به سمت دوربرگردان ” باب الحدید ” ،” جب القوبه ” و “خیابان عقیل”.

الشهابی افزود: مداخله در بازارهای شهرهای قدیمی طبق توافق نامه ای بین اداره کل آثار باستانی و موزه ها ، فرمانداری حلب ، شورای شهر حلب ، اعتماد سوریه برای توسعه ، بنیاد آقاخان برای بازسازی”  بازار الصقلطیه” و” بازار خان الحریر “و “سوق الخابیه” به زودی میدان پسته با همکاری سازمان غیرمستقیم بازسازی شد.

مدیر شهر قدیمی خاطرنشان کرد که علاوه بر این ، به بازسازی جاذبه های باستانی و گردشگری در شهر قدیمی ، مانند دیوار بیرونی قلعه حلب و اطراف آن ، بازسازی “میدان الحطب “و بازسازی میدان” جامع الدباغ “و “پارک منطقه “توجه شده است.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. رئیس سابق انجمن طلافروشان در حلب: ما نسبت به از سرگیری ترافیک هوایی در فرودگاه حلب خوشبین هستیم. (فرصت سرمایه گذاری)

عبدو موصللی ، عضو مجلس شورا ، به عنوان رئیس سابق انجمن صنایع دستی طلافروشان و جواهرسازان در حلب ، تأیید کرد که از سرگیری پروازها از و به فرودگاه بین المللی حلب ، حرکت اقتصادی بین استان‌های کشور و بین کشورهای عربی و بین المللی افزایش می یابد.

موصللی توضیح داد که این موضوع علاوه بر امکان انتقال طلا (کسری) از قامشلی به حلب و فرآوری مجدد آن ، طلای حلبی را در بازارهای قامشلی به بازار عرضه می کند و ورود طلای تولیدی قاچاق از ترکیه به قامشلی را محدود می کند.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. تولید صنایع دستی تولید را در طول جنگ متوقف نشد: ما در تلاش هستیم تا برای صادرات محصولات حلب به کشورهای همسایه به عملیاتی دست یابیم. (فرصت سرمایه گذاری)

رئیس اتحادیه صنعتگران در حلب ، بکور فرح ، گفت که در اولین سالگرد آزادسازی شهر حلب ، شاخه اتحادیه صنعتگران با بازدید از محله هایی که صنعتگران در آنجا جمع شده اند و بازدید از مناطق صنعتی ، ارتباط خود را با مقامات ذیربط به نمایندگی شورای شهر حلب و همه مقامات رسمی مربوط به صنعتگران آغاز کرد.

(منبع سایت خبری روزنامه الجماهیر)

 1. حلب بازسازی مراکز صنعتی ، انبارها ، سیلوها و آسیاب ها . (فرصت سرمایه گذاری)

شعبه بنیاد غلات سوریه در حلب در طول سالهای گذشته برای تأمین آرد مواد غذایی با بهترین کیفیت در نانوایی ها کار کرده است و در طول سالهای جنگ تروریستی ناعادلانه ای که حلب شاهد آن بود ، لحظه ای متوقف نشد و کار با تعمیر و نگهداری و توسعه بسیاری از خطوط تولید و تولید در آسیاب ها ، به ویژه پس از آزادسازی حلب ، ادامه یافت. مهندس عبدالجلیل حردان ، مدیر شعبه شرکت در حلب ، توضیح داد که مقدار کافی آرد وجود دارد که نیاز همه نانوایی ها را پوشش می دهد و ظرفیت تولید ثابت آنها را تأمین می کند ، با تأکید بر همه کارخانه ها که آرد استخراج شده از گندم از بهترین مشخصات و کیفیت است و همچنان به نگهداری و الک دوره ای و تأمین آرد برای تأمین تمام نیازها ادامه می دهد.

 (منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. گنجاندن برنامه جایگزینی واردات “صنعت بنتونیت ” .(فرصت سرمایه گذاری)

{ بنتونیت به انگلیسی: Bentonite که با نام گِل ارمنی در طب سنتی معروف است، نوعی رس ریزدانه است که حداقل ۸۵ درصد رس مونت‌موری‌لونیت داشته باشد. }

کمیته اقتصادی در ریاست شورای وزیران ، گنجاندن صنایع بنتونیت را از ابتدای ماده اولیه با مشوق های اعطا شده در برنامه جایگزینی واردات برای تسهیلات ارائه شده در شهرها و مناطق صنعتی سوریه تصویب کرد.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. گنجاندن صنایع دارویی دامپزشکی در برنامه یارانه نرخ بهره.(فرصت سرمایه گذاری)

تلاش هایی برای گسترش تولید داروهای دامپزشکی عمومی و سازوکارهایی برای بازاریابی تولیدات محلی در بازارهای داخلی و خارجی با ارائه پشتیبانی مورد نیاز برای تشویق صادرات داروهای دامپزشکی محلی انجام شده است. توسعه تولید محلی و حمایت از صادرات برای گنجاندن بخش داروهای دامپزشکی در دو برنامه: “حمایت از نرخ بهره – و حمایت از صادرات”. اشاره به اینکه این مرحله با توجه به بهبود محسوس حجم صادرات برای سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ از یک سو و بحث در مورد وضعیت این بخش با صاحبان کارخانه های دامپزشکی از طرف دیگر.

(منبع سایت خبری روزنامه البعث)

 1. حلب: ۱۱۰ مدرسه جدید در آغاز ترم دوم بهره برداری می شوند.

(منبع سایت خبری روزنامه الوطن)

 1. حلب ، سوق مسگرها : بازگشتی کار به عنوان عشق به میراث . (فرصت سرمایه گذاری)

بازارهای قدیمی حلب داستان میراث ، اشراف و استواری است ، زیرا همچنان حرفه های موروثی خود را از پدربزرگ و مادربزرگ تا نوه ها حفظ می کند ، به طوری که چاپ های دستی همچنان باقی مانده و با عطر و بوی هنر و خلاقیت حک شده است.

و با اعلام شهر حلب ، مردم بازارهای میراث عجله کردند تا آوار جنگ را از بین ببرند و به حرفه و مغازه های خود برگردند ، که شامل تاریخ خانوادگی آنها بود.

سوق مسگرها یکی از بازارهای حلبی است که با ساخت ظروف مسی از ظروف خانگی گرفته تا لوازم تزئینی متمایز است و بازار مس یکی از قدیمی ترین بازارها است ، زیرا در سال ۱۵۳۹ ساخته شده است / و شامل بیش از دویست فروشگاه است ، و از طرف مجاورت با قلعه حلب متمایز است و در هر گوشه این بازار داستان عشق به حرفه است با وجود تخریب ، مغازه داران شروع به بازگرداندن تلاش های خود کردند.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. موسسات بخش خصوصی کمترین سپرده را در بانک های سوریه دارند.

سپرده های فردی ۴۸٪ از کل سپرده ها را تشکیل می دهد و پس از آن سپرده های بخش دولتی است که ۳۸٪ است و سپرده های بخش خصوصی از ۱۵٪ فراتر نمی رود.

(منبع سایت خبری روزنامه هاشتاگ)

 1. وزیر ساره “وزاره الآعلام ” با اعلام آمادگی برای مقابله با هرگونه تلاش برای هدف قرار دادن رسانه های سوریه گفت: تصمیم شرکت اروپایی ماهواره ای “یوتسلت” برای حذف شبکه های سوریه از این ماهواره بخشی از جنگ علیه سوربه است.

 (منبع سایت خبری سانا)

 1. قرارداد اجرای پروژه‌های در شهر صنعتی ام الزیتون در السویدا ، با هزینه ای بیش از ۳۳۱ میلیون لیر.

اداره شهر صنعتی در ام الزیتون در حومه شمالی سویدا قرارداد اجرای پروژه هایی با هزینه بیش از ۳۳۱ میلیون لیر را در این شهر منعقد کرده است.

مدیر مناطق صنعتی و صنایع دستی در استان As-Suwayda ، مهندس علاء ابو عمار ، اظهار داشت: پروژه هایی که برای اجرای قرارداد منعقد شده است شامل بازسازی ورودی اصلی شهر صنعتی با هزینه ای در حدود ۳۳ میلیون لیر ، اجرای فاز دوم شبکه برق با بیش از ۲۶۳ میلیون لیر و اجرای جاده ها با هزینه ۳۵ میلیون طبق تصمیم دبیرخانه با اداره خدمات فنی ، با اشاره به اینکه سرعت انجام کارهای زیربنایی برای مرحله دوم در شهر صنعتی به موازات پیگیری سایر مناطق صنایع دستی گسترش یافته در میدان فرمانداری در حال اجرا است.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. شرکت دولتی تولیدات پلاستیک در مدت ۱۱ ماه ۱.۲۷۸ میلیارد لیر محصول به فروش می رساند. (فرصت سرمایه گذاری)

شرکت دولتی تولیدات پلاستیک از ابتدای سال تا ماه گذشته حدود ۱۶۳ تن تراشه کشاورزی ، ۳۱۲.۷ تن کیسه پلاستیکی ، ۱۰.۳ هزار کفش پلاستیکی و ۲۶۵.۸ هزار بسته پلاستیکی تولید کرده است.

بر اساس گزارش تولید و بازاریابی این شرکت در ۱۱ ماه نخست امسال ، ارزش محصولات این شرکت با نرخ اجرای ۱۶۳ درصد از برنامه شرکت که ارزش تولید آن ۸۰۴ میلیون لیر است و نرخ توسعه ۲۳۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، به ۱.۳۰۹ میلیارد لیر رسیده است.

این شرکت ۱۶۶.۴ تن تراشه کشاورزی ، ۲۹۵.۲ تن کیسه پلاستیکی و ۷.۵ هزار کفش پلاستیکی ، علاوه بر ۲۹۵.۶ هزار بسته پلاستیکی با ارزش کلی ۱.۲۷۸ میلیارد لیر ، با نرخ اجرای ۱۵۹ درصد از برنامه فروش و نرخ رشد ۲۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، به فروش رسانده است. .

(منبع سایت خبری المشهد)

 1. در معاملات آخر هفته بورس یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون لیر ، و شاخص ۶۰ واحد افزایش می یابد.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. تقاضای فزاینده و بهبود بازده اقتصادی باعث می شود که کشت کنجد حورانی دوباره مورد توجه قرار گیرد. (فرصت سرمایه گذاری)

تلاش های یک کشاورز که چهار سال به طول انجامید منجر به تولید بذرهای اصلاح شده از کنجد هگزا شد(شش ضلعی) که حدود ۳۴۰۰ کیلوگرم در هر هکتار تولید می کند ، زیرا می داند که وی در طول فصل گذشته این تولید را آزمایش کرده و بیش از ۳۵۰ کیلوگرم تولید کرده است ، در تلاش برای گسترش کشت این محصول ، که طی دهه گذشته تقاضا افزایش یافته است.

(منبع سایت خبری روزنامه البعث)

 1. فدراسیون اتاق های صنایع: به مشخصات استاندارد بسته‌های غذایی پایبند باشید. (فرصت سرمایه گذاری، راه اندازی کارخانه بسته ، قوطی , حلبی زیرا این محصولات تقاضا افزاینده دارد)

فدراسیون اتاق‌های صنایع سوریه بخشنامه ای به اتاق‌های خود در استان‌ها و براساس کتاب کمیته صنایع غذایی ابلاغ کرد – دارندگان موسسات غذایی را که از ظروف حلبی استفاده می کنند ، موظف می کنند بسته هایی با پوشش داخلی (لاک زرد) داشته باشند تا از این محصول و سلامت مصرف کننده سرانه محافظت کنند و از استانداردهای کیفیت سوریه و مشخصات استاندارد با آن پیروی کنند این مسئله مربوط به پوشاندن ورقهای آهن با لاک زرد مواد غذایی برای محافظت در برابر زنگ زدگی و مسمومیت است.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. جهشی کوانتومی در فروش شرکت الشرق لباس زیر و افزایش دو میلیارد لیر نسبت به سال گذشته. (فرصت سرمایه گذاری)

شرکت دولتی صنعت پوشاک زیر پوش (الشرق) با مشکلات و مشکلات زیادی روبرو شد ، از کمبود نیروی انسانی باتجربه و قطع مکرر جریان الکتریکی که بر روند تولید تأثیرگذار بود و باعث از بین رفتن تولید می شود ، تا مجازات ها و محاصره و عدم توانایی در تأمین نیازهای قطعات جایگزین شرکت ، اما این شرکت با تلاش کادرهای خود توانست و اداره اداری برای غلبه بر این مشکلات و دستیابی به افزایش تولید خود به بیش از یک میلیارد و صد میلیون لیر ، زیرا ارزش کل تولید آن تا نوامبر سال ۲۰۲۰ به حدود (۱،۹۱۷) میلیارد لیر سوریه ، با نرخ رشد (۲۳۱٪) در مقایسه با مدت مشابه سال بود. مبلغ قبلی با مبلغ (۱ ۸۳۰) میلیون

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. مجلس شورا جلسه عادی خود را به پایان می رساند و لایحه معافیت وام های آبیاری نوین را از سود تصویب نمودند.

 (منبع سایت خبری سانا)

 1. تفاله زیتون با ۱۸۰ هزار لیر در هر تن وارد بازار مواد گرمایشی می شود.

(منبع سایت خبری روزنامه تشرین)

 1. ارزش حواله های اجرا شده در اداره پست قنیطره یک میلیارد لیر است

 (منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. وزیر ارتباطات و فناوری: بزودی بسته های اینترنتی رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهیم.

(منبع سایت خبری روزنامه الثوره)

 1. وزارت بهداشت: ثبت /۱۶۹/ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا.. بهبودی /۷۰/ نفر مبتلا به این ویروس پیست فوت در کشور.

طبق أمار رسمی وزرات بهداشت تا تاریخ ۱۸-۱۲-۲۰۲۰

موارد ثبت شده

بهبود یافتگان

فوت شدگان

۹۹۲۸

۴۶۸۶

۵۹۱

 (منبع سایت خبری وزارت بهداشت)

 

 1. نرخ ارز لیر سوریه در روز شنبه ، کاهش جدیدی را ثبت کرد.

حلب                             خرید                     فروش

  ‏۱۵:۳۱                         ۲۷۸۰                   ۲۸۱۰

 (منبع سایت خبری اللیره الیوم)

ضمن عرض ادب و احترام به کلیه عزیزان تجار و سرمایه گذاران و علاقمندان به بازار کشور سوریه ، موارد ذیل به حضور ارسال میگردد

۱-رسالت اصلی دفتر اقتصادی حلب سوریه شناساندن بازار سوریه و خاصا شهر حلب بدون هرگونه استفاده مادی میباشد و از آنجا که هزینه های این دفتر از طرق مختلف تامین میشود لذا هرگونه مشاوره اقتصادی و تجاری از سوی این دفتر کاملا رایگان و بدون دریافت هرگونه وجهی میباشد و این موضوع را وظیفه خود در برابر شهدای مدافع حرم که مظلومانه و غریبانه در این سرزمین شهید شده اند و هدیه ای است به روح پرفتوح شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز 

۲-مسول و کارشناسان این دفترچندین سال میباشد در کشور سوریه و شهر حلب مستقر میباشند و لذا هرگونه اعلام نظر و ارایه مطلب از داخل کشور سوریه به عزیزان ارسال میگردد

۳-با توجه به حجم بسیار بالای پیام ها و درخواست ها و متاسفانه نبود رایزن بازرگانی رسمی از سوی دولت ایران در این کشور و همچنین محدودیت نیروی انسانی این دفتر پیشاپیش از اینکه روزانه فقط اخبار اقتصادی و چکیده مناقصات خدمتتان ارسال میگردد عذر میخواهیم ، لیکن کلیه سوالات در اسرع وقت جواب داده میشود

راه های ارتباطی با دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

آدرس درگاه ثبت اطلاعات تجار و بازرگانان با دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

www.iseconomy.com

 

آدرس سایت رسمی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

Www.tradetejarat.com

 

باتوجه به تکمیل شدن ظرفیت کانال یک و دو و سه دفتر اقتصادی حلب سوریه لذا لینک کانال چهار را خدمتتان ارسال می نماییم

https://chat.whatsapp.com/BofZWXlu1oi1kLyaoBKkij

 

آدرس کانال تلگرامی دفتر تجارت ایران و کشورهای عربی

https://t.me/Iransyriaeconomy